Speed Stacks

Sıkça Sorulan Sorular

Hızlı dizilim yapabilmenin yolu nedir? Neden farklı dizilimler var? İşte bütün sorularınızın cevapları…

Bardakların üstünde neden delikleri var?
Üst kısımdaki üç adet delik, hızlı dizilim için çok önemlidir. Bu delikler bardakları toplanması sırasında havanın hızlı bir şekilde çıkmasına olanak sağlar.

Dizilim Sporu için plastik bardak kullanabilir miyim?
Plastik bardakların çoğu iç içe geçtiklerinde birbirine yapışır. Speed Stacks bardakları özel tasarımıyla yapışmayı engeller. Ayrıca yarışmalarda en hızlı süreyi yapabilmek için orijinal bardakların kullanılması gerekmektedir.

Kullandığınız terimlerin anlamı nedir?
Her spor dalında olduğu gibi, Dizilim Sporcuları’ nın da kendilerine ait terimleri vardır. Bu terimlerin ne olduğunu öğrenmek için www.speedstacks.com.tr adresindeki “Dizilim Sporu Terimleri” bölümümüze bakınız.

Dizilim Sporu’ nun faydaları nelerdir?
Dizilim Sporu, her iki eli ve beynin her iki tarafını kullanmaya dayalıdır. Dizilim Sporu, el-göz koordinasyonunu, her iki eli eşit kullanabilmeyi, çabukluğu, odaklanma ve iki yönlü beceriyi geliştirir. Çift taraflı beceriyi arttır, beynin bilinç, odak, yaratıcılık ve ritim kısımlarını içeren sağ tarafının yüzdelik oranını da geliştirir. Klavyede yazı yazmada uzmanlaşmak, bir müzik aleti çalmak, bardakları dizmek gibi aktiviteler beyninizi eğitmenize ve motor becerileri geliştirmenize yardımcı olur.
Hala Wisconsin-Lacrosse Üniversitesi’ nde görev yapmakta olan Dr. Brian Udermann tarafından gerçekleştirilen bir çalışma sonucunda Dizilim Sporu’ nun el-göz koordinasyonunu, tepki verme süresini %30'a kadar hızlandırdığı tespit edilmiştir.

Yeni başlayan birisi olarak, Dizilim Sporu’ nda nasıl daha hızlı olabileceğim hakkında ipuçları var mı?
Deneyimlerimiz sayesinde en önemli ipucunun pratik yapmak olduğunu gösteriyor. Pratik yapın, deneyin, tekrar yapın. İlave ipuçları; Speed Stacks bardaklarınızı hafif şekilde elinizden kayacak gibi tutun. Asla sıkı tutmayın. Toplama sırasında yerçekiminin size yardımcı olmasına izin verin. Asla bardakları itmeyin. Elinizde tuttuğunuz bardakların en altında serçe parmağınızın olduğundan emin olun.

Dizilim Sporu’ na başlamak isteyen bir okulun gereksinimleri nelerdir?
Speed Stacks' in yeni başlayan okullara destek vereceği birçok konu vardır. Öncelikle yeni başlayacak olan okullara “Okul Seti” tavsiye ediyoruz. Okul setleriyle beraber başlangıç uygulama ders programları ve eğitim DVD' siyle birlikte verilmektedir. Ayrıca demo ekiplerimiz okulları gezerek sunum ve tanıtım düzenlemektedirler.

Dizilim Sporu’ nu en kolay nasıl öğrenirim?
Speed Stacks ürünleri ile birlikte gönderilen Türkçe seslendirilmiş eğitim DVD' si Dizilim Sporu’ nu öğrenmek için en ideal eğitim aracıdır. Bardakların nasıl tutulması gerektiğinden, dizilim kurallarına, ipuçlarından turnuvalara kadar birçok video bu DVD içerisinde yer almaktadır. Bu Türkçe seslendirilmiş DVD sayesinde; görüntüyü başa sararak anlamadığınız yerleri tekrar tekrar izleyebilirsiniz.

Ürünleri nereden satın alabilirim?
Speed Stacks ürünlerini www.speedstacks.com.tr adresindeki “Online Alışveriş” sayfasından internet ortamında sipariş edebilirsiniz.

Dizilim Sporu’ yla ilgili bir sunuma nerede katılabilirim?
Speed Stacks demo ekibimiz haftanın her günü farklı okullarda gösterimler yapmaktadır. Mevcut demo programlarımızı info@speedstacks.com.tr mail adresine mail atarak veya  0216 414 20 15 numaralı telefondan öğrenebilirsiniz.

Yorum Yapın
 
 
 
Yorumlar
Ferit
25 Mart 2015 Çarşamba
 

Ben hepsi var, gördüğünüz hepsi var...

Burak Aydın
14 Mart 2015 Cumartesi
 

En küçük 2 yaşında gördüm.

Talha Demir
8 Mart 2015 Pazar
 
Pro series Emily Fox bardaklarını nereden alabilirim ?
Speed Stacks Türkiye
4 Mart 2015 Çarşamba
 
Dizilim Sporuna başlama yaşı 4 olarak söylenebilir.
Serpil Savaş
4 Mart 2015 Çarşamba
 

Dizilim Sporuna başlama yaşı en küçük nedir?

 
İletişim

 0216 414 20 15

 info@speedstacks.com.tr

Kavacık Mahallesi Ekinciler Caddesi No:16/4 Meda Plaza 34810 Beykoz / İstanbul

 

 

Haftaiçi Hergün 09:00/18:00
*Cumartesi-Pazar günleri mağazamız kapalıdır.

Bizi Takip Edin
Bizi facebook'tan takip edin Bizi twitter'tan takip edin Bizi youtube'tan takip edin
Copyright © Speed Stacks Türkiye
Think Medya